Oude Site
HENNIE COLLIGNON JEUGDSCHAAKTOERNOOI 10-11-12 |
Hennie Collignon toernooi gewonnen door Silvan Heijnen - door Migchiel de Jong
Zaterdag 10 november 2012 was al weer de twaalfde editie van het Hennie Collignon toernooi. Dit toernooi is het tweede toernooi van de Grand Prix cyclus 2012-2013 van de FSB. Omdat in Amersfoort een ronde van jeugdclubteams was, konden een groot aantal sterke jeugdspelers niet meedoen. Het aantal van 29 deelnemers was enigszins teleurstellend te noemen. De 29 deelnemers waren verdeeld over 4 groepen. De A groep bestond uit 3 FSB leden en 3 NOSBO leden van allemaal verschillende clubs. Jan Hoekstra, jeugdkampioen van Philidor, eindigde op een keurige derde plaats met 3 punten uit 5 partijen. Bas Haaksema van Het Schaakkwartier uit Grijpskerk was de enige die een beetje in het spoor bleef van Silvan Heijnen van De Paardensprong uit Groningen. Het onderlinge duel zou uiteindelijk de doorslag geven. Bas had in deze partij de overhand, maar door tijdsdruk zette hij zijn tegenstander pat! Bas eindigde hierdoor op de tweede plaats met 3½ punten en Silvan op de eerste plaats met 4 punten ( 2 keer remise 3 keer winst ). Silvan won hiermee de wisselbeker en zijn naam wordt toegevoegd aan een illuster rijtje namen. Onder meer grootmeester Daan Brandenburg is een oud winnaar van het Hennie Collignon toernooi.
📷 Foto verwijderd i.v.m. copyright
Groep B was een prooi voor Femke Koning van schaakclub Mid-Fryslan met 5 punten uit 7 wedstrijden. De broertjes van Ruiten van Sc Sneek eindigden hier vlak achter. Lukas werd derde met 4½ punten en Thomas tweede met 5 punten. De eerste plaats werd bepaald op basis van onderling resultaat, in het voordeel van Femke. Jana Zakari van Sc Philidor eindigde op de vierde plaats met 4½ punten. Hij had een slechtere SB score dan Lukas van Ruiten.
De C groep was erg spannend. Omdat de groep uit 7 spelers bestond i.p.v. 8 had iedereen een gratis punt. Meneer Blanco eindigde dus op de laatste plaats met 0 punten. De nummers 4, 5 en 6 in deze poule hadden 3 punten uit 6 wedstrijden. Met maar een halfje meer werd Daan Wolters van Sc Philidor derde. De nummers 1 en 2 hadden daar weer een halfje voorsprong op. Omdat Lammert de Vos van Mid-Fryslan het onderlinge duel gewonnen had van Rens Broeshart ( eveneens Mid-Fryslan ) werd hij eerste en Rens tweede.
De D groep bestond uit 8 schakers. Zij speelden zonder klok. Het gebeurde regelmatig dat het volle half uur per wedstrijd werd gebruikt. Het is mooi te zien dat de jeugd de tijd neemt! Overigens betekent groot materiaalvoordeel in deze groep niet altijd de winst. Als er mat in 1 zet gegeven kan worden is een stuk slaan vaak de gekozen optie. De derde plaats werd behaald door David Gabitsinashvili ( met zo’n naam moet je wel een goede schaker worden ) van Sc Philidor met 4½ punten. Hij had het onderlinge duel gewonnen van Daniel Kuperus van Mid-Fryslan. Daniel werd dus vierde. Op de tweede plaats eindigde Wessel Adema van Sc Sneek met 5 punten. In de laatste wedstrijd moest Wessel tegen Rutger Timmermans van Mid-Fryslan. Toen Wessel zag dat hij niet aan mat kon ontkomen, gaf hij op. Dat zie je niet vaak op dit niveau! Door deze overwinning werd Rutger eerste. Met 2 remises en 5 overwinningen een zeer terechte winnaar. Graag wil ik nog Marthijn Kooistra van Sc Philidor noemen. Als zesjarige behaalde hij één dikverdiende overwinning in deze groep. Ik voorspel dat in de toekomst het niet bij 1 overwinning blijft!
Het toernooi verliep zeer sportief en de organisatie kijkt terug op een zeer geslaagde editie, ondanks het teleurstellende aantal deelnemers. Hartelijk dan aan de tafelleiders: Groep B Erik Sparenberg, Groep C Reneey Nagtegaal en groep D Rowan van Dijk. Ook dank aan de fotografen Michiel Takkebos en Marrit Kooistra.

